|
УЗД, ультразвукове дослідження
УЗД проводиться на апараті експертного класу VOLUSON_E8_expert висококваліфікованими фахівцями. 3D зображення та 4D відео під час вагітності.
У гінекологічному кабінеті гарантується висока якість всіх видів ультразвукових досліджень (УЗД). Сучасне обладнання та професійний підхід фахівців забезпечують найкращий результат. Якість УЗД багато в чому залежить від обладнання та досвіду лікаря, який проводить дослідження. За Вашим бажанням Ви можете провести гінекологічне УЗД, а також інші види ультразвукових досліджень:
Вартість усіх видів УЗД що проводяться в клініці, можна ознайомитися на сторінці ціни на послуги
Ультразвук має значну перевагу перед іншими методами візуалізації, оскільки не використовує іонізуюче випромінювання. Тому його можна сміливо використовувати для пренатального сканування плода, а також в ситуаціях, коли необхідні повторні обстеження.
УЗД вважається безпечним методом . Немає жодних доказів того, що він може завдавати шкоди тканинам або сприяти розвитку злоякісних новоутворень. На відміну від іонізуючого випромінювання, ультразвук не викликає пошкодження хромосом, особливо при використанні в медичних цілях. УЗД може викликати незначне підвищення температури тканин і незначну кавітацію. Однак немає доказів того, що це може бути шкідливо, але все ж рекомендується уникати зайвої візуалізації та обмежити вплив до мінімально необхідного рівня. Цей метод неінвазивний і не викликає больових відчуттів.
УЗД можна вважати найкращим інструментом візуалізації м'яких тканин.
Гінекологічне УЗД (УЗД) органів малого тазу може проводитися трансвагінально і абдомінально.
- УЗД особливо цінно в гінекології при вагінальному УЗД органів малого таза.
- Клінічно при огляді і пальпації часто буває складно визначити характер тканин малого таза. УЗД може допомогти відрізнити нормальну тканину яєчника від кіст і солідних пухлин. Детальніше про УЗД органів малого тазу
УЗД черевної порожнини
- Рентгенологічне дослідження черевної порожнини дає дуже обмежену інформацію. Багато каменів у нирках і більшість каменів у жовчному міхурі - ренгено-прозорі.
- УЗД дозволяє виявити багато чого в черевній порожнині і все частіше використовується для диференціальної діагностики гострого болю у животі.
- Ультразвукове дослідження використовується у відділенні невідкладної допомоги для оцінки тупої травми.
УЗД печінки та жовчного міхура
- УЗД печінки і жовчного міхура дозволяє побачити печінку як відносно однорідну область. Пухлини, як первинні, так і вторинні, зазвичай більш ехогенні. Кісти відрізняються характерним зовнішнім виглядом зі світлими стінками і темними центрами. УЗД особливо корисне для діагностики цирозу печінки та потенційного злоякісного новоутворення. Печінкові кісти можуть бути наслідком амебіазу. Пацієнти з цирозом печінки мають підвищений ризик розвитку раку печінки. Ультразвукове контрастне посилення застосовується, коли стандартне УЗД не дозволяє точно визначити ураження печінки. Камені в жовчному міхурі легше виявити за допомогою УЗД, ніж за допомогою інших методів. Вони дуже ехогенні, але деякі камені буває важко виявити. Наявність каменів у жовчному міхурі не завжди означає, що з ними пов'язані болі в правому верхньому квадраті. Безсимптомні камені в жовчному міхурі зустрічаються у багатьох людей, і їх частота збільшується з віком через порушення обміну речовин і неправильне харчування. Рідина навколо жовчного міхура свідчить про холецистит. Ендоскопічні ультразвукові методики також використовуються для діагностики патології верхньої частини черевної порожнини.
УЗД підшлункової залози
- Отримати адекватні зображення підшлункової залози завжди було складно, але УЗД може стати хорошим виходом із ситуації. УЗД часто використовується при первинній діагностиці раку підшлункової залози. Первинним обстеженням зазвичай є УЗД печінки, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози. На ньому можуть бути виявлені пухлини, метастази пухлини в печінці, розширені протоки підшлункової залози. Ендоскопічне УЗД може бути частиною обстеження. Подальше обстеження необхідно, якщо є підозра на пухлину підшлункової залози. При гострому панкреатиті УЗД може виявити набряк підшлункової залози, розширену загальну жовчну протоку, вільну перитонеальну рідину. Також можна виявити наявність каменів у жовчному міхурі. Стандартне УЗД має обмежені можливості, оскільки не оцінює перфузію органів; Ультразвукове дослідження з контрастним посиленням може бути більш корисним у цій ситуації. При хронічному панкреатиті УЗД може виявити кальцинати і збільшення підшлункової залози і кіст
Діагностика апендициту
Діагностика апендициту може бути складною, особливо у жінок. Зазвичай нормальний апендикс має товщину стінки не більше 6 мм. У разі гострого апендициту товщина стінки збільшується до 7 мм і більше. Для жінок комбінація трансабдомінального та трансвагінального УЗД може допомогти у встановленні правильного діагнозу на ранніх стадіях. Комп'ютерна томографія (КТ) може бути трохи ефективнішою, ніж ультразвукова, у діагностиці складних випадків, однак КТ передбачає високу дозу іонізуючого випромінювання. Тому, особливо для дітей, краще спочатку зробити УЗД, а потім, при необхідності, комп'ютерну томографію.
УЗД при травмах черевної порожнини
Тупа травма може призвести до кровотечі з печінки або селезінки. Велика гематома буде виглядати як однорідна темна (ехонегативна) ділянка, а її розмір і положення можуть бути корисними для хірурга, який буде проводити операцію по зупинці кровотечі. КТ залишається «золотим стандартом» при тупому пораненні живота. Однак УЗД також має своє місце, особливо у відділенні невідкладної допомоги, де портативний ультразвуковий апарат може забезпечити швидку діагностику.
Оцінка аневризми черевної аорти (АЧА)
Це можна побачити на звичайному рентгенівському знімку, але тільки в тому випадку, якщо є кальциноз. УЗД дасть точну оцінку розмірів. Ультразвук може бути використаний для вимірювання АЧА і, отже, для оцінки ризику та призначення лікування. УЗД для скринінгу в даний час використовується у всьому світі. Він також може використовуватися в екстреній ситуації, коли біль у животі може бути викликаний розривом АЧА. Пульсуюча маса – недостовірна ознака з помилково спрацьовуючими і помилково негативними результатами. Клінічні ознаки можуть бути неспецифічними до тих пір, поки не станеться розрив, коли крововилив протікає катастрофічно.
УЗД щитовидної залози
Щитовидна залоза досить поверхнева і може піддаватися УЗД. УЗД може допомогти оцінити розмір залози і те, чи є кістозні зміни або солідні пухлини в частках щитовидної залози. Ультразвук дуже корисний при діагностиці раку щитовидної залози і використовується для допомоги при тонкоголкової біопсії. УЗД також може бути корисним для візуалізації збільшених паращитовидних залоз при гіперпаратиреозі.
УЗД молочних залоз
Ультразвук може бути використаний для оцінки утворень у молочній залозі. При клінічному обстеженні, мамографії та біопсії він є частиною первинної діагностики жінок з ущільненнями в молочній залозі Мамографія також використовується, але у жінок в пременопаузі з більшою щільністю грудей УЗД може бути кращим методом. Отже, він має місце в діагностиці раку молочної залози та доброякісних пухлин
Підготовка до УЗД
Гази в кишечнику, високий ступінь ожиріння, відкрита рана і пов'язка в досліджуваній області, а також висока активність пацієнта під час обстежень можуть перешкодити проведенню УЗД і спотворити його результати. Щоб позбутися від скупчення газів в кишечнику (при підготовці до обстежень селезінки, жовчного міхура і підшлункової залози), за 3-4 дні до запланованого дослідження необхідно виключити з раціону сирі овочі, багаті клітковиною; фрукт; Бобові; чорний хліб; незбиране молоко; газовані напої; висококалорійні кондитерські вироби. При схильності до підвищеного газоутворення рекомендується прийняти активоване вугілля, фестал, мезим-форте, еспумізан і ін. Якість і точність діагностики за допомогою УЗД можна значно підвищити, якщо правильно підготуватися до цієї процедури. Залежно від галузі досліджень правила приготування можуть істотно відрізнятися.
Як процює ультразвук?
- Зображення УЗД залежить від відбиття високочастотних звукових хвиль від розділів між тканинами. Частота зазвичай знаходиться в межах від 5 до 10 МГц. Датчики бувають різних форм і розмірів. Вони передають сигнал і приймають відлуння. Електричний процесор перетворює відбиті звукові сигнали в білі пікселі на чорному фоні для отримання різних відтінків сірого. Звукові хвилі легко проходять через однорідні речовини, такі як вода або сеча, відлуння не відбивається і зона відображається чорним кольором. Звукові хвилі зустрічаються з тканинами різної щільності, звукові хвилі поглинаються, відбиваються назад до ультразвукового датчика або передаються через тканини з різною швидкістю. Коли це відбувається, зображення УЗД набуває білий колір або відтінки сірого в залежності від інтенсивності відображення. Ультразвуковий датчик тримають в руці і переміщують по досліджуваній області. Гель або олія використовується для створення невідбивного акустичного зв'язку між датчиком і шкірою.Трансректальне УЗД (УЗД) використовується для оцінки стану передміхурової залози, а трансвагінальне УЗД використовується для гінекологічних оглядів. Ультразвукові зображення можуть бути записані, але часто розшифровка проводиться фахівцем УЗД в режимі реального часу, на відміну від рентгенівського знімка, який робиться і зчитується пізніше.Технічний прогрес в ультразвуковому скануванні був величезним, що дозволило отримати зображення набагато вищої роздільної здатності, а також сканування в реальному часі та кольорове доплерівське зображення. Однак результат все одно залежить від фахівця УЗД, який проводив і розшифровував дослідження.Ультразвукове дослідження з контрастним посиленням розширює спектр використання, як і ендоскопічне ультразвукове дослідження (УЗД).
Эфект Доплера
- Уявіть собі точкове джерело звуку. Звукові хвилі можна зобразити у вигляді концентричних кіл, що виходять з цієї точки. Чим довше триватиме ця хвиля, тим далі буде коло від центру. А тепер уявіть, що точкове джерело рухається по прямій лінії. У міру того, як ви просуваєтеся вперед, центр внутрішніх кіл буде знаходитися далі, ніж центр більш периферійних кіл. Отже, відстань між лініями по ходу руху менше, ніж якби джерело було нерухомим, в той час як відстань між лініями за рухомим джерелом буде ще більш віддаленим. Це означає, що звук, почутний по ходу руху, буде здаватися більш високочастотним, а за ним - більш низька частота, ніж якби джерело було нерухомим. Ми можемо згадати зміну висоти звуку з вищого на нижчий від свистка поїзда, коли він проїжджає через станцію, або сирени аварійного транспортного засобу, коли він розганяється в дорозі. Це і є ефект Доплера, і ступінь зміни висоти тону може бути використаний для розрахунку швидкості рухомого джерела. Однак джерело може бути статичним, в той час як відображає інтерфейс може бути рухомим. Таким же ефектом і володіє. Таким чином, швидкість потоку можна виміряти. Це може бути відображено у вигляді кольору для отримання кольорових доплерівських зображень, або швидкість може бути оцінена для оцінки адекватності потоку. Цей метод може бути використаний для оцінки периферичних артерій, сонних і ниркових артерій або при ехокардіографії. Він також може бути використаний для оцінки венозного кровотоку. Дуплексне ультразвукове дослідження поєднує традиційне ультразвукове зображення з інформацією про доплерівський потік. В основному використовується в ультразвуковому дослідженні судин
Інше використання діагностичного ультразвуку
За допомогою УЗД досліджують практично будь-яку частину тіла. УЗД допомагає відрізнити освіти, що прощупуються під шкірою, наприклад, ліпоми можна відрізнити від сальних або простих кіст. Це може допомогти у встановленні, чи є утворення лімфатичним вузлом, чи збільшення має запальну природу або має злоякісну причину. УЗД широко використовується для прицільної біопсії. Застосовується в якості первинного дослідження для з'ясування характеру пухлин слинних залоз. Він використовується для оцінки судинних захворювань, таких як тромбоз глибоких вен і варикозне розширення вен. З його допомогою можна візуалізувати структури ока в офтальмології. УЗД може бути використано для екстреної діагностики пневмотораксу. Ультразвук використовується для скринінгу остеопорозу, хоча двоенергетична рентгенівська абсорбціометрія (DERAM) у цій патології перевершує ультразвук.
Історія
- Ультразвукове сканування – це фактично еволюція гідролокатора, який був розроблений під час Першої світової війни для виявлення підводних човнів та забезпечення безпеки судноплавства. Його стали використовувати в промисловості для виявлення дефектів в металі і розробки радарів. У медицині ультразвук почали використовувати в 1930-х роках як лікувальний, а не діагностичний інструмент. УЗД не рекламувалося для діагностики до 1948 року. Удосконалення ультразвукової апаратури багато в чому залежало від досягнень фізики. У 1954 році вперше був оцінений потенціал ультразвуку в акушерстві. У 1960-х роках стався вибух інтересу до ультразвуку та його потенціалу. Виготовлялися портативні сканери, кольорові доплерівські сканери, ехокардіографічні сканери. контраст та інші методи і прийоми. Лікарі, фізики та інженери працюють разом, щоб удосконалити методи діагностики.
|
|